www.www.podstawowa.szkolybulhaka.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA | PRZEDSZKOLE | SZKOŁA MUZYCZNA | GIMNAZJUM I LICEUM | FUNDACJA

OSTATNIE AKTUALNOŚCI
2016-01-29
Praca sekretariatu w ferie zimowe
2016-01-24
Szopka Bożonarodzeniowa
2016-01-15
KONCERT Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
2016-01-11
Sukces Kamila Buczyńskiego
- CIEKAWE LEKCJE - INNOWACYJNY PROGRAM NAUCZANIA INTERDYSCYPLINARNEGO - IPNI

Klasy 4a i 4b wraz z zespołem nauczycieli ( J. Bialik, M. Ferens, J. Gąska, K. Joński, C. Kielczyk) są na półmetku (w bieżącym roku szkolnym) realizacji Innowacyjnego Programu Nauczania Interdyscyplinarnego (IPNI) we współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Biznesu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od września rozpoczęła się  realizacja innowacyjnych działań z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych, informatycznych i technicznych.

 W ramach programu IPNI zostały zrealizowane dwa projekty:

„Jak zobaczyć to co niewidoczne gołym okiem”

W związku z tematyką projektu na lekcjach przyrody uczniowie poznali budowę mikroskopu optycznego oraz zasady jego działania. Na lekcjach warsztatowych wykonali samodzielnie nietrwałe preparaty mikroskopowe z epidermy (skórki) cebuli oraz przeprowadzili pierwsze obserwacje. Przy pomocy kamery oraz programu komputerowego zostały wykonane zdjęcia trwałych preparatów mikroskopowych, które zostały wykorzystane na lekcjach informatyki, jako materiał do stworzenia prezentacji multimedialnych przez uczniów

oraz projekt „Obserwacja pogody”,

w ramach tego projektu uczniowie poznali składniki pogody, przyrządy do ich pomiarów oraz jednostki, w jakich podaje się ich wartości. Przeprowadzili również tygodniową obserwacje pogody, notując dane w tabeli stworzonej do tego celu na lekcjach informatyki. W czasie lekcji matematyki uczniowie poznali średnią arytmetyczną, która pozwoliła wykonać obliczenia. Wszystkie dane pomiarowe były wykorzystane w czasie lekcji informatyki do stworzenia wykresów oraz prezentacji. Na technice uczniowie wykonali pomiary wykorzystując interfejs IPNI oraz proste przyrządy pomiarowe ( termometr, barometr, wiatromierz).

W trakcie realizacji jest projekt „Skala”.

Justyna Gąska

Jolanta Bialik

 

ul. Armii Krajowej 9 | 05-075 Warszawa Wesoła | Telefon: 22 773 55 92 | Faks: 22 773 55 92 | 

Konto bankowe: 29 8019 1010 2002 0002 8614 0001

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU